Dolnośląskie Forum HR
Prelegenci Konferencja DFHR

Katarzyna Bandas

Swoją przygodę z AmRest Katarzyna rozpoczęła w 2006 roku, obejmując stanowisko pracownika obsługi klienta w KFC. Za sprawą rekrutacji wewnętrznej szybko związała się z działem HR, obejmując                  w kolejnych latach różne funkcje w ramach struktury. Swoje bogate doświadczenie budowała m.in. jako Koordynator HR, Specjalista ds. Rekrutacji, Specjalista ds. Procesów i Systemów HR, Konsultant ds. Rozwoju Kariery, czy Trener Wewnętrzny. Tak zróżnicowana wiedza na temat zachodzących procesów pozwoliła jej objąć stanowiska Menedżera ds. Rozwoju Pracowników. Obecnie Kasia odpowiada za procesy związane z rozwojem talentów oraz planowanie sukcesji w AmRest.

Kasia jest absolwentką Filologii Angielskiej w Wyższej Szkole Filologicznej, oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jest także absolwentką uzupełniających studiów magisterskich          z Psychologii w Biznesie. Ponadto, uzyskała liczne certyfikacje, m.in. z Projektowania Szkoleń w Biznesie, czy jako Trener Rozwoju. Jest również Akredytowanym Konsultantem Insights Discovery, metodologii pozwalającej na pogłębienie samoświadomości, wykorzystywanej w działaniach coachingowych jak            i szkoleniowych.

Prywatnie współwłaścicielka (Business Owner) popularnej wśród młodych mam marki Motherlove          w Polsce. Przede wszystkim sama uważa się za szczęśliwą mamę, kochającą podróże, ciekawa ludzi         i pozytywnie nastawiona do życia. Przekonana, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a także, że to co daje się od siebie – wraca.

 

 


 Krzysztof Bujak

Aktualnie członek zarządu manaHR, firmy która dąży do stworzenia najlepszej platformy do zarządzania wynagrodzeniami. Przez ponad 10 lat związany z AG TEST HR, gdzie odpowiadał za Dział Analiz i Raportów Płacowych. Przeprowadził z Zespołem restrukturyzacje systemów wynagradzania w rozmaitych organizacjach: zaczynając od branży hutniczej po centra SSC/BPO. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu motywowania pracowników oraz konstruowania sensownych i działających w rzeczywistości, a nie tylko na papierze systemów motywacyjnych. Komentarze eksperckie m.in. dla: Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Money.pl i innych.

Wykłada na studiach podyplomowych – aktualnie na WSE im. ks. Józefa Tischnera i AGH.

Fan optymalizacji, automatyzacji, informatyzacji i – przede wszystkim – zdrowego rozsądku w obszarze HR            i zarządzania.
Motto: twardo wobec procesów, miękko wobec Ludzi! 🙂

 

 

 


Paweł Ciećkiewicz

Employer Branding Partner w agencji Multum PR. Z branżą Public Relations związany jest od 2005 roku. Wcześniej był dziennikarzem Polskiego Radia, a także brytyjskiego dziennika The Sun. Przez wiele lat związany był z siecią Starbucks Coffee Company w Londynie, w której był odpowiedzialny m.in. za szkolenia z jakości produktów oraz obsługi klienta. Od 2008 roku koordynuje i realizuje projekty z zakresu budowania marki pracodawcy dla najważniejszych klientów agencji. Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podróżnik i bloger kulinarny.

 

 

 

 

 

 


Krzysztof Czuba

CFO Bergman Engineering sp. z o.o, zajmującej się contractingiem i rekrutacją inżynierów.

Partner w Prime Fund, funduszu inwestującym w firmy rozwijające rozwiązania Industry 4.0 oraz członek Rady Nadzorczej TestArmy Group SA, zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Swoje doświadczenie budował podczas pracy w KGHM TFI w obszarze nowych technologii przemysłowych, jako menedżer inwestycyjny oraz jako inżynier ds. optymalizacji procesów produkcyjnych w Whirlpool. Jest absolwentem Inżynierii Materiałowej na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

 

 


Janusz Dziewit

Od 24 lat ściśle związany z branżą HR. W swojej pracy specjalizuje się m.in. w projektowaniu i wdrażaniu systemów kompetencyjnych, w rekrutacjach kandydatów na stanowiska wyższego szczebla zarządzania metodą Executive Search, audytach personalnych z wykorzystaniem metodologii Development Center, projektowaniu i koordynowaniu realizacji kampanii rekrutacyjnych, badaniach opinii i satysfakcji pracowników, kompetencyjnych ocen okresowych, projektowaniu i realizacji programów rozwoju pracowników, systemów płacowych oraz projektów badawczych na rynku pracy.

Autor jednej z pierwszych w Polsce kreatywnych kampanii rekrutacyjnych („Autobus Volvo”).

Trener wiodący w „Szkole Asesorów” Experum HR. Twórca metody „Modelowania Kompetencji” ukierunkowanej na niwelowanie luk kompetencyjnych. W pracy konsultanckiej doradza firmom w zakresie strategii HR.

Autor wielu publikacji w specjalistycznych czasopismach HR oraz prasie codziennej, wielokrotny prelegent na konferencjach branżowych i naukowych.

Wykładowca tematyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,  Collegium Nobilium Opoliense. Członek Rady Programowej Wydziału Zarządzania w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W ramach pisania doktoratu zajmuje się badaniami nad projektowaniem oraz wdrażaniem systemów kompetencyjnych w firmach produkcyjnych.

Założyciel i Zarządzający Dolnośląskim Forum HR, którego celem jest wymiana doświadczeń i integracja środowiska osób pracujących w Działach Personalnych.

 

 


Szymon Goździk

Specjalista ds. ochrony danych osobowych, prawnik w Kancelarii Prawnej BSO Prawo & Podatki. Doktorant          w Zakładzie Publicznego Prawa Gospodarczego na WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykładowca w dziedzinie prawa gospodarczo publicznego. Specjalizuje się w zagadnieniach ochrony danych osobowych. Tworzy umowy powierzenia danych, treści klauzul, weryfikuje zakresy pozyskiwania, przechowywania i przetwarzania danych osobowych w przedsiębiorstwach o zróżnicowanej działalności. Prowadzi szkolenia z tematyki RODO oraz wspiera przedsiębiorców przy wdrażaniu polityk bezpieczeństwa danych osobowych. Samodzielny audytor RODO, inspektor ochrony danych osobowych). W ramach praktyki zawodowej prowadzi także sprawy z obszaru prawa transportowego, kolejowego i logistyki. Udziela porad prawnych w kwestiach związanych z transportem krajowym i międzynarodowym, spedycją i przewozem.

 

 

 


Eugen Kostewicz

Członek Zarządu od ponad 12 lat związany z firmą  Eldisy Polska należący do Gupy Vorwerk &Sohn  na stanowisku Dyrektora Zarządzającego producenta uszczelek dla branży motoryzacyjnej oraz AGD. Posiada  25 –letnie doświadczenie w kierowaniu ludźmi zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Związany od lat z branżą motoryzacyjną. Brał udział w wielu projektach międzynarodowych: rozwiązań technicznych, związanymi z kształceniem kadry kierowniczej, efektywnego zarządzania przedsięwzięciami jak również planowaniem i organizacją projektów związanych z  rozruchem produkcji nowych fabryk zarówno w Europie jak i Meksyku . Bardzo mocno zaangażowany w przywrócenie odpowiedniego statusu szkołom zawodowym.

 

 

 


 Beata Kuler

Pasjonatka zarzadzania personelem. Z wielkim zaangażowaniem realizuje osobistą pasję rozwijania oraz inspirowania ludzi. Na początku swojej drogi zawodowej wspierała HR w DeLaval Operations  potem jako Szef Zarządzania Personelem w DONAKO  we Wrocławiu  z sukcesem stworzyła oraz realizowała politykę personalną. Od 2013 pracuje w  IKEA Industry Zbąszynek  zatrudniającej blisko 3500 pracowników, jako Dyrektor Personalny. Obecnie wraz z zespołem  HR Bussines Partnerów i specjalistów dla 6 fabryk realizuje rozmaite projekty z zakresu zarządzania personelem głównie skupione na rozwoju i budowaniu zaangażowania pracowników: m.in. Programy Talent, Plany sukcesji, Akademie Przywództwa, program atrakcyjnych benefitów, badanie satysfakcji pracowników.  Osobiście kreuje i prowadzi działania z zakresu rozwoju przywództwa liderów.  Wszystkie działania skupione są także wokół wizji „Tworzenie lepszych warunków życia, na co dzień dla wielu ludzi” i wartości, czyli budowanie zdrowego, wspierającego i zaangażowanego środowiska pracy.

 

 

 

 


dr Andrzej Łobodziński

Założyciel i Prezes Zarządu Key Novelty. Twórca Systemu Keyso®.

Ekspert w zakresie oceny firm pod kątem organizacji, przywództwa i zarządzania.

26 lat doświadczenia biznesowego jako przedsiębiorca w budowaniu i zarządzaniu międzynarodową firmą oraz tworzeniu marek dla młodego pokolenia. 10 lat badań jakości organizacji firm z Polski, Hongkongu, Chin i Rosji.

7 lat działalności jako inwestor finansowy.

Moja definicja szaleństwa w biznesie? Inwestowanie w firmy bez znajomości ich kultury organizacyjnej t.j. organizacji, przywództwa i zarządzania.

 

 

 

 Dorota Bochenek

Partner Keyso, Menedżer ds. rozwoju Keyso. Ekspert w zakresie analityki danych i metod badawczych kultury organizacyjnej. W zespole Keyso odpowiedzialna za organizację i wdrożenia usług oraz analitykę danych i raporty wynikowe dla Klientów, budowanie wizerunku marki i rozwój relacji biznesowych.

“Miękkie czynniki, które dają twarde dane. To co mówią liczby o kulturze organizacyjnej w twojej firmie pokaże na ile twoja firma jest przygotowana na zmiany na rynku i co zrobić, aby za kilka lat być nadal on the top.”

10 lat doświadczenia w sprzedaży B2B i B2C.

5 lat doświadczenia w tworzeniu od podstaw i prowadzeniu projektów z obszaru Science2Business.

Doświadczenie naukowe zdobyte w Polskiej Akademii Nauk, Zakład Antropologii. Współtwórca i koordynator Akademii Biznesu AKME przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Absolwentka 4 wrocławskich uczelni:                                                                      Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Medycznego, Wydział Zdrowia  Publicznego oraz studiów                                                                                       podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej i na Uniwersytecie Ekonomicznym

 


Błażej Miernik

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Od kilkunastu lat pracuje w HR, zarządzał wszystkimi obszarami miękkiego HR, a także kadrami i płacami w Polsce i zagranicą m. in. w takich firmach jak KGHM, Lidl czy Jeronimo Martins. Jest podróżnikiem, który w wolnych chwilach czyta klasyczną prozę i ogląda filmy europejskie w kinach studyjnych.

 

 

 

 

 

 

 


Łukasz Mytnik

Specjalista ds. łącznych korzyści z pracy, analityk personalny, badacz z zakresu psychologii zarządzania oraz ekonomii behawioralnej. Pasjonuje mnie wyjaśnianie i przewidywanie zachowania pracowników oraz kreowanie relacji zawodowych opartych na głębokiej motywacji i zaangażowaniu. HR-owiec z głębi duszy, entuzjasta stosowania filozofii Six Sigma, egzystencjalista, fan wrocławskich krasnali.

 

 

 

 

 

 


Aleksandra Penza

Psycholog biznesu, trener, HR’owiec z doświadczeniem w rekrutacji i selekcji pracowników, doradztwie zawodowym, projektowaniu i prowadzeniu szkoleń oraz employer brandingu.

Od ponad 11 lat związana z pracą o obszarze HR w firmach branży finansowej i produkcyjnej. W swojej dotychczasowej pracy odpowiedzialna za koordynowanie i prowadzenie procesów rekrutacji i selekcji pracowników na stanowiska sprzedażowe, administracyjne, produkcyjne i menedżerskie. Posiada doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu sesji Assessment/Development Center oraz opracowywaniu strategii działań employer-brandingowych. Specjalizuje się także w doradztwie HR i bieżącym wsparciu kadry menedżerskiej        w obszarze zarządzania pracownikami. Posiada praktyczną wiedzę na temat takich procesów jak: oceny okresowe, rozwój i szkolenia pracowników, analiza i opis stanowisk pracy i ról w organizacji oraz zarządzanie talentami.

Obecnie w trakcie studiów doktoranckich we wrocławskiej Filii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Jej zainteresowania zawodowe jak i naukowe koncentrują się wokół tematyki budowania zaangażowania pracowników.

 

 


Paweł Popow

Z wykształcenia Socjolog i Psycholog oraz absolwent ICAN Institute by Harvard. Przede wszystkim jednak praktyk biznesu. Przez 12 lat pracy jako trener przeprowadził ponad 6000 godzin szkoleniowych i kilka dużych projektów współpracując min. z TAURON, General Motors czy Raiffeisen Bank. Jako trener, coach i konsultant współpracuje    z przedsiębiorcami oraz osobami indywidualnymi. Właściciel Kreatozjanie.pl

 

 

 

 

 

 

 

 


Magdalena Smolarska

Deputy HR Director for Country Poland and Management Development Manager for Poland, w firmie Faurecia Automotive Polska SA. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jest związana z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi od 12 lat, swoje pierwsze kroki stawiała w Faurecia Wałbrzych Sp. z o.o. Zakład Akcesoriów, a następnie w kolejnych latach swoją wiedze z tego obszaru poszerzała w innych spółkach Faurecia. Jedno z ciekawszych jej doświadczeń operacyjnych to transfer zakładu produkcyjnego produkującego fotele samochodowe (JIT plant) dla OEM Ford Motor Company do innej lokalizacji. Swoje doświadczenie zawodowe miała przyjemność zdobywać także w branży white goods – firmie Electrolux Poland Sp. z o.o. gdzie w okresie 2014/2015 była odpowiedzialna za wspieranie kadry zarządzającej w zakresie kreowania strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Obecnie aktywnie wspiera „dwa światy”, z jednej strony mocno ukierunkowana na wsparcie biznesu w zadaniach operacyjnych, z drugiej w zakresie management development współpracuje z zarządem w przeprowadzaniu zmian organizacyjnych oraz budowaniu i rozwijaniu kultury organizacyjnej w oparciu o wartości i strategię biznesową. To kompleksowe wsparcie biznesu nie byłoby możliwe gdyby nie ciągłe poszukiwania potencjału wśród najważniejszego kapitału jakim są Ludzie.

 

 


Iwona Sowińska

Od 2008 roku do dzisiaj pracuje w firmie Electrolux Poland Sp. z o.o. oddział w Świdnicy na stanowisku HR Business Partnera.

Wcześniej swoją karierę budowała w firmie LIBRA Sp. z o.o.  w Dzierżoniowie, gdzie odpowiadała za Dział HR.

Pracowała również w Dziale Zarządzania Zasobami Ludzkimi w firmie PAFAL S.A. w Świdnicy.

Lubi pracować z ludźmi, a swój wolny czas spędza podróżując z rodziną i przyjaciółmi i poznając nowe miejsca.

 

 

 

 

 

 


Piotr Śliwiński

Wynalazca, designer i przedsiębiorca. Współzałożyciel spółki Explain Everything sp. z o.o., polsko-amerykańskiego startupu działającego na globalnym rynku edukacyjnym.
Piotr jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Pracował długo w korporacjach, w których tworzył doskonałe rozwiązania liczące bilansy kont, stany magazynowe i wynagrodzenia.

Wyczerpawszy wszystkie możliwości inwencji w tych rejonach, zajął się swoim hobby, czyli tworzeniem podcastów audio i filmów animowanych.

Doprowadziło go to do stworzenia silnika animacyjnego, który stanowi podstawę dla Explain Everything – to rozwijana od 2011 platforma do prezentacji i współpracy (“kolaboracji”), oraz interaktywna tablica z nagrywaniem. Explain Everything zadebiutował jako program na iPady, a obecnie to serwis SaaS działający online oraz na systemach iOS i Android, mający około 500 tysięcy miesięcznie aktywnych użytkowników z całego świata. Firma zatrudnia obecnie 50 osób we Wrocławiu – http://www.explaineverything.com

 

 


Agnieszka Taurogińska-Stich

Na co dzień nauczyciel akademicki w Zakładzie Przywództwa i Zarządzania Kadrami w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Ponadto szkoleniowiec i asesor. Zawodowo związana głównie z pracą naukową i dydaktyczną. Jej dorobek naukowo-badawczy obejmuje: diagnozowanie oraz doskonalenie kompetencji m.in. przywódczych w Siłach Zbrojnych RP oraz biznesie, zagadnienia z zakresu procesu rekrutacji, kontroli zarządczej oraz zarządzania ryzykiem w jednostkach publicznych. Dużą rolę w jej życiu zawodowym odgrywa współpraca międzyuczelniana z wybranymi uczelniami wojskowymi NATO              w ramach programów „Erasmus +”.Poza pracą naukową i dydaktyczną pełni również funkcję Sekretarza Rady Programowej Akademii a do niedawna pełniła również obowiązki Koordynatora ds. Kontroli Zarządczej Rektora-Komendanta AWL.

Dodatkowo współpracuje z liceami, które posiadają klasy o profilu mundurowym, starając się stworzyć płaszczyznę porozumienia między osobami zainteresowanymi studiowaniem w uczelni wojskowej, ich nauczycielami    a Akademią .

Jej zainteresowania naukowo-badawcze obejmują dwa nurty. Pierwszy nurt badań, dotyczy bezpośrednio zainteresowań związanych z przygotowywaną rozprawą doktorską na temat kompetencji przywódczych zarówno w środowisku biznesowym jak i wojskowym. Drugi nurt badań stanowi bezpośrednią kontynuację zainteresowań zawodowych związanych z audytem i kontrolą zarządczą, gdzie szczególnym obszarem zainteresowań, pod wpływem badań empirycznych, są zarządzanie ryzykiem w różnych aspektach organizacji oraz audyt kompetencji.

Uwielbia swoją rodzinę, długie rozmowy i książki, głównie z zakresu historii i przywództwa. Biografie ludzi uznanych za przywódców są dla niej źródłem inspiracji w nauce, dydaktyce, biznesie i przy tworzeniu diagnoz kompetencyjnych. W pełni angażuje się w pracę oraz projekty badawcze. Nawiązywanie kontaktów, otwartość, życzliwość, zaangażowanie oraz szacunek do drugiego człowieka są dla niej niezwykle ważne. Uważa, że wielkie dokonania pozostawiają po sobie niezatarty ślad a przywództwo wymaga stałego uczenia się i jest potrzebne w każdej działalności człowieka.

 

 


Katarzyna Tomaszewska

Od ponad 12 lat pracuje w branży HR. Zaczynała jako konsultant międzynarodowej agencji doradztwa personalnego, gdzie miała okazję realizować różnorodne projekty rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne oraz menedżerskie. Następnie zarządzała działem HR w spółce z branży finansowej, gdzie wdrażała systemy jak również polityki HR, m.in.: model kompetencyjny, system oceny pracowniczej, ścieżki kariery, system premiowania, badanie opinii pracowników.

Aktualnie odpowiada za program rozwoju liderów związany z nowym projektem uruchomienia produkcji silników hybrydowych.

 

 

 

 

 


Barbara Wawrzyniak

Radca prawny w Kancelarii Prawnej BSO Prawo & Podatki. Doradca krajowych i międzynarodowych spółek            w obszarze prawa pracy, prawa handlowego i prawa spółek. Uczestniczy w tworzeniu strategicznych planów zatrudniania pracowników, w tym zatrudniania cudzoziemców oraz oddelegowywania pracowników do pracy poza granice Polski.

Współpracuje z zarządami oraz dyrektorami działów HR w zakresie planowania i prowadzenia zmian pracowniczych. Stworzyła autorski program prawnego audytu kadrowego (HR due diligence), pozwalającego      na wszechstronną ocenę ryzyk związanych z prowadzoną polityką kadrową spółki.

 

 

 

 


Łukasz Wereszczyński

Manager, radca prawny. Dyrektor do spraw pracowniczych w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice. Nieprzerwanie od 2005 roku świadczy także usługi doradztwa prawnego w ramach własnej kancelarii radcowskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach zbiorowego prawa pracy, w szczególności porozumień zbiorowych i sporów zbiorowych oraz w tematyce grup kapitałowych. Doradzał partnerom społecznym m.in. w branżach: węgla brunatnego, energetyki i farmaceutycznej.  Brał udział w licznych negocjacjach, rokowaniach i mediacjach. Ukończył studia prawnicze i podyplomowe z zakresu zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczył w wielu programach menadżerskich, w tym ICAN Institute.

 

 

 

 

 


Martyna Weryńska

Odpowiada w manaHR za rozwój Raportów Płacowych dla Dolnego Śląska oraz zawierających się w nim mikroregionów. W ciągłym  kontakcie z największą liczbą Klientów z tego województwa.

 

 

 

 

 

 

 

 


Agnieszka Winkiel

Przez długi czas odpowiadała za rozwój Raportu Płacowego dla Dolnego Śląska (i zawierających się w nim mikroregionów), również przez organizowanie lokalnych spotkań HR-owców w Legnicy czy Środzie Śląskiej. Aktualnie, jako Project Manager w manaHR, opiekuje się badaniem absencji i rotacji oraz koordynuje rozwój aplikacji manaHR on-line, służącej do zbierania danych od Klientów, ich przetwarzania i prezentowania wyników Raportów Płacowych.

 Kontakt
Dolnośląskie Forum HR
Janusz Dziewit
+48 605 555 549
Wszelkie prawa zastrzeżone - Dolnośląskie Forum HR 2015
designed by corfeit coded by dynamikacja