Dolnośląskie Forum HR
Spotkanie DFHR 26.10.2016
Obserwujemy rosnące zainteresowanie funkcją HR wśród właścicieli rozwijających się polskich firm. Wzrasta również gotowość na taką współpracę po drugiej stronie. Menedżerowie HR przetransferowali cześć lub całość grubych teczek korporacyjnych procedur, procesów i standardów na polską rzeczywistość. Niektórzy patrzą na rozwijające się i cenione polskie przedsiębiorstwa jako potencjalne miejsce sensownej pracy z poczuciem wpływu i kuszącą satysfakcją z autentycznego autorstwa funkcji HR.

Jak się okazuje hr-owiec i właściciel to relatywnie trudny związek i często kończy się zanim wystrzeli szampan za efekty, które chciałyby świętować obie strony. Nagle kończy się czas, słabną argumenty i następuje przejęcie sterów lub dość szybki „reset” sposobu działania firmy, zespołów i ludzi do „ustawień fabrycznych”. Jak zwiększyć szanse na dojrzały i efektywny związek hr-owca z właścicielem? Czy w ogóle zaczynać? Od czego zacząć? Jak zbudować wartość HR w firmie. Temat ten z perspektywy HR był już poruszany na naszym Forum.

Tym razem naszym Gościem będzie Seweryn Kubicki, Dyrektor Zarządzający, „wychowany” w organizacji o rozwiniętej kulturze HR. Od 11 lat pracuje bezpośrednio z rozpoznawalnymi przedsiębiorcami. Przeprowadził trudne projekty zmian w średnich i dużych, polskich firmach. Jego inspiracją do pracy zespołowej i pracy z danymi była strategia zrównoważonego rozwoju firmy Lafarge.

Oto kilka wątków, w których Seweryn Kubicki podzieli się swoją praktyką:

  • “wychowanie” w rozwiniętej kulturze HR, a  HR po polsku (właściciel-przywódca, rola rodziny w organizacji, zasłużeni i BMW, rekrutacja, zmiana proaktywna/reaktywna, w drodze do macierzy),
  • już wiem, że sam nie dam rady…czyli od kierownika kadr i płac do HR menedżera (pułapki wdrażania schematów),
  • jacy jesteśmy, a jacy chcemy/powinniśmy być, czyli czas rozpocząć dialog o kulturze,
  • HR jako strategiczna przewaga konkurencyjna firmy (model biznesowy) – ludzie to aktywa (nie kapitał ludzki!), aktywa generują przychody, potrzebują obsługi, kapitał to coś co dostajesz i ponosisz tego koszty…

Spotkanie Dolnośląskiego Forum HR, odbędzie się 26.10.2016 o godz. 18.00 w nowym miejscu – w Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Duńskiej 11, w sali konferencyjnej „Sigma” (na parterze). Parking jest zaraz obok budynku. Parkowanie na miejscach oznaczonych tabliczkami „WPT”, „Gość” lub nieoznaczonych.

Plan spotkania:

17.45 – Rejestracja uczestników,

18.00 – „Wpływ HR na wzrost polskich firm”- Seweryn Kubicki CEO, CFO.

19.00 – Przerwa kawowa;

19.30 – Dyskusja i konkretne rady praktyka

Informacje organizacyjne:

Tradycyjnie uczestnicy DFHR partycypują w kosztach organizacji spotkania wnosząc opłatę w wysokości 30 zł/os.
Prosimy o potwierdzenie swojej obecności przez stronę www.dfhr.org lub zwrotnym mailem.
Z przyczyn technicznych liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

W imieniu Dolnośląskiego Forum HR:

Rafał Hamela
e-mail DFHR: rafal.hamela@dfhr.org

e-mail firmowy.: rh@hrhamela.pl

tel. 791 68 04 73
www.dfhr.org

 

Janusz Dziewit
e-mail DFHR: janusz.dziewit@dfhr.org,

e-mail firmowy: janusz.dziewit@experumhr.pl

tel. 605 55 55 49
www.dfhr.org

Galeria
Kontakt
Dolnośląskie Forum HR
Janusz Dziewit
+48 605 555 549
Wszelkie prawa zastrzeżone - Dolnośląskie Forum HR 2015
designed by corfeit coded by dynamikacja